y1_1479888272Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl 24.sü düzenlenen “Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü” ve “Altın Çekül Fikir Ödülü” kazananları açıklandı.

Yapı-Endüstri Merkezi’nin 1991 yılından bu yana düzenlediği yarışma Türk Yapı sektöründeki yeni ürün ve teknolojileri, özgün fikirleri desteklemek amacıyla düzenleniyor.

Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödülü; Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ve 2016 yılında hayata geçen “Altın Çekül Fikir Ödülü” 22 Kasım 2016 tarihinde, Yapı-Endüstri Merkezi’nin düzenlediği Konut Konferansı 2016 açılış töreninde sahiplerini buldu.

YEM Ödülleri Projesi kapsamında 24. kez verilen “Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü”ne Ravaber Yapı Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasından, “Ravaber Manto Taşyünü” isimli yapı ürünü ile layık görüldü. Seranit Grup ise “Serafoam” isimli yapı ürününe ait fikri ile “Altın Çekül Fikir Ödülü”ne değer görüldü.

Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenen törende “Altın Çekül Yapı Ürünü’nü Ravaber Manto Taşyünü adlı ürünüyle Ravaber Yapı Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması kazandı. Kazanan firmadan Kalite Müdürü, Kimyager Sevil KASAP ödülünü Yapı-Endüstri Merkezi Genel Koordinatörü Gülçin İPEK’ten teslim aldı.