Yıllık üretim kapasitesini 2018’de gerçekleştirdiği yatırımlarla iki katına çıkaran Stoper Yapı ve Yalıtım Sistemleri, bu yıl yüzde 40 büyüme hedefliyor.
Kuruluşlarından beri polimer bitümlü membran ürettiklerini belirten Stoper İşletme Direktörü Eray Doğan, sektörde yaşanan sıkınlara rağmen 2018 yılını yüzde 40 büyüme ile tamamladıklarını söyledi.
Yatırımlarının sürdüğüne dikkat çeken Doğan, “2018 yılında yaptığımız yatırımla 12 milyon mertrekare olan üretim kapasitemizi 24 milyon metrekareye çıkardık. Söz konusu yatırımların etkisiyle bu yıl satış hacmimizde yüzde 30’luk artış bekliyoruz” dedi. “50 ülkeye ihracat yapıyoruz” Bugüne kadar 50 ülkeye ihracat yaptıkları bilgisini veren Eray Doğan, ihracatın toplam satışlardan yaklaşık yüzde 30 pay aldığını açıkladı. Doğan, “2018 yılında toplam satışlarımız içindeki ihracat payı yüzde 40’a ulaştı. Bu yıl ihracıtımızı yüzde 30’un altına düşürmek istemiyoruz” diye konuştu. Yürüttükleri Ar-Ge çalışmaları ile farklı iklimdeki ülkelere farklı formül ve yapıya sahip ürünler geliştirip gönderdiklerini belirten Doğan, buradan edindikleri tecrübeyle iç pazara yönelik ürünler de geliştirdiklerini vurguladı.
Bu kapsamda 2018 yılında iki ürün lanse ettiklerini ileten Doğan, bu ürünlerin Stoper Proof ve ise Sticky Stoper XL olduğunu söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir