Stoper İşletme Direktörü Eray Doğan: 2. Hattımız ile beraber kapasitemiz 24 milyon m2’ye ulaştı, ilerleyen zaman da destekleyici yatırımlarla beraber 30 milyon m2 kapasiteye çıkarmayı hedefliyoruz. Hattımızı bitümlü membran tesisi kurulumunda konusunun en iyilerinden biri olan İtalyan Boato firması yaptı.

İlk hattımızı da 2007 yılında aynı firma kurmuştu. Yeni hattımız ilkine oranla gelişen teknolojiye uygun olarak daha hızlı çalışmaktadır.

50’ yi aşkın ülkede membranlarımızı satıyoruz ve sürekli ürün geliştiriyoruz. Bu sene geliştirdiğimiz 2 yeni ürünümüz olan StickySTOPER XL ve STOPER proof’u iç piyasaya sunduk. Üretimde farklı ürün tiplerini kısa aralıklarla üretmek bizi zorluyordu, yeni hattımız ile bu zorlukları aşarak daha iyi hizmet vermeyi ve üstün nitelikli ürünler üretmeyi hedefliyoruz.

Ülkemizin bugünkü şartlarında böyle bir yatırım yapmamız şaşkınlıkla karşılanıyor, ancak Türkiye’nin potansiyeli olan bir ülke olduğuna ve bu sıkıntılı dönemin uzun sürmeyeceğine inanıyoruz.

Çatısı altında bulunduğumuz Ravago Bina Sistemleri,  yapı  sektöründe Türkiye’de yaptığı yatırımları büyütüyor. Konusunda lider olmayı sürdürmek isteyen bir grubun çatısı altında faaliyet gösteriyoruz, dolayısıyla bizde Bitümlü Membran sektöründe nitelik ve ciro olarak liderliğimizi sürdürmek istiyoruz.

Geçmişte ekonomik ürünlere kapasitemizin yeterli olmayışı sebebi ile hizmet veremiyorduk. Bunun yanında zaman zaman terminlerimizde de gecikmeler oluyordu. İkinci hattımız ile beraber  daha iyi hizmet ve daha geniş ürün yelpazesi  ile iç piyasadaki sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.

İhracat kanalında da kapasite sıkıntımızdan dolayı hizmet veremediğimiz potansiyel pazarlar için artık daha agresif olacağız.

Ürünlerimizi Mardav’ın 300’e aşkın bayi ağı ve satış dağıtım hizmetiyle müşterilerimize sunmaktayız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir