Türkiye İnşaat Sektöründe, Isı-Su-Ses-Yangın yalıtım ürünleri ile yalıtım pazarının lider firmalarından MARDAV YALITIM A.Ş.’nin %100 hisselerine de sahip olan Ravago Grubu, Dow Chemical Company ile yaptığı anlaşma ile Dow’un Avrupa’daki XPS iş kolunu devralıyor. Bu anlaşma kapsamında Dow’ın Dilovası (Türkiye) tesislerinin yanı sıra King’s Lynn (İngiltere), Norrköping (İsveç), Schkopau (Almanya), Rheinmünster (Almanya), Drusenheim (Fransa), Lavrion (Yunanistan, XPS ve PS) tesisleri de Ravago tarafından devralınmakta. Anlaşma kapsamındaki tüm varlıklar, Ravago’nun Bina Sistemleri bölümüne tamamen entegre oluyor.

Yapılan anlaşma ile Ravago, Dow’ın mevcut XPS marka adlarına ve Avrupa’daki ticari markalarını kullanma lisansına da sahip olacak. Ravago Bina Sistemleri, Avrupa genelindeki XPS üretim faaliyetlerini bu satın alma sayesinde daha da güçlendirerek Avrupa XPS Pazar Lideri konumuna yükseliyor. Ravago Bina Sistemleri, geniş müşteri tabanının ihtiyaçlarına uygun, kapsamlı bir XPS ürün portföyü sunmaya devam etmek için gerekli yatırımları yapmaya kararlıdır.

Konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz Mardav Yalıtım Genel Müdürü Sayın Levent Pelesen yaptığı açıklamada, büyüme stratejimize mükemmel bir uyum içinde olan, böyle üstün bir kalitede iş kolunu bünyemize katmaktan mutluluk duyuyorum. Böylelikle, grubumuz Türkiye’mizde STOPER Bitümlü Membran, RAVABER Taşyünü – Camyünü – Seramik Yünü ve EPS ham maddesi üretimlerine STYROFOAM xps’i de katmakla güçlenerek yoluna devam ediyor. Dow’un Avrupa’daki XPS ekibinin Ravago ailesine katılmasını dört gözle bekliyoruz dedi.

Ravago Group Hakkında

1961 yılında kurulan Ravago Grubu, yerel bir Belçika takımından, dünyanın 50 ülkesinde 200’den fazla iştiraki ile 6000’den fazla çalışanı olan uluslararası bir gruba büyümüştür.

Bir aile şirketi olarak plastik, kauçuk ve kimyasalların üretimi, dağıtımı ve satışı konularında dünya lideridir. Buna ek olarak, Ravago Bina Sistemleri kanalı sayesinde Avrupa, Türkiye ve BDT pazarlarında yalıtım, su yalıtımı ve işlenmiş plastik ürünlerinde kendi üretim faaliyetlerine yatırım yapmıştır.

Daha fazla bilgi için www.ravagobuildingsolutions.com

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir